FAMNITov poletni tabor
Matematika je kul
Koper, 26. avgust - 1. september 2012

V tednu pred taborom je ob reki Kolpi potekal MARS 2012.


Predavatelji

Barbara Boldin

Barbara Boldin je diplomirala iz matematike na Fakulteti za matematiko in fiziko na Univerzi v Ljubljani, doktorirala pa na oddelku za matematiko na Univerzi Utrecht na Nizozemskem. Za svojo doktorsko tezo Mathematical aspects of infectious disease dynamics (Matematični vidiki dinamike nalezljivih bolezni) je prejela nagrado Reinharta Heinricha za najboljšo doktorsko tezo s področja matematične in teoretične biologije v letu 2007, ki jo podeljuje European Society for Mathematical and Theoretical Biology. Raziskovalno delo na področju matematične biologije je nekaj let nadaljevala na oddelku za matematiko in statistiko Univerze v Helsinkih, od leta 2010 pa je zaposlena kot docentka na UP FAMNIT. Nedavno je za znanstveni članek, objavljen leta 2008, prejela še nagrado 'Lee Segel Award for Best Student paper' za leto 2010.



Andrej Brodnik

Andrej Brodnik je doktoriral na Univerzi v Waterlooju, Kanada. Njegovo osnovno področje raziskovanja predstavljajo jedrnate podatkovne strukture in učinkoviti algoritmi. Predava na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem in na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani. Poleg tega je Predsednik komisije za tekmovanja pri ACM Slovenija in vodi osnovno- in srednješolska tekmovanja iz znanja računalništva in informatike (Bober in RTK) ter Univerzitetni programerski maraton.



Ademir Hujdurović

Ademir Hujdurović je doktorski študent matematike na FAMNIT-u. Dodiplomski študij je končal leta 2009 na Univerzi v Tuzli, Bosna in Hercegovina. Raziskovalno se ukvarja z algebraično teorijo grafov. Rad ima šport in glasbo.






Olga Kaliada

Olga Kaliada je absolventka matematike na FAMNIT-u. Med šolskim letom poučuje matematiko na srednji gostinsko-turistični šoli v Izoli ter vodi jezikovne tečaje, med poletjem pa se rada ukvarja z vodenjem tujih turistov ter animiranjem otroških skupin. V prostem času skrbi za organizacijo dogodkov na fakulteti in univerzi. Ravno tako se rada odpravi na daljša potovanja, ker se lahko sama preizkusi v vlogi turista.





Simona Klemenčič

Simona Klemenčič je študirala primerjalno slovansko jezikoslovje in primerjalno indoevropsko jezikoslovje. Dela kot etimologinja na Inštitutu za slovenski jezik ZRC SAZU in kot asistentka na Oddelku za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete v Ljubljani. Je tudi vodja uspešne slovenske ekipe na IOL (Mednarodni lingvistični olimpijadi).





Nataša Kristan

Nataša Kristan je diplomantka Pedagoške fakultete UL in je od septembra 2011 profesorica matematike in računalništva. Trenutno je v službi za komuniciranje na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL, kjer organizira državna računalniška tekmovanja za osnovnošolce, srednješolce in študente, Poletno šolo FRI in druge dogodke, ki se odvijajo na fakulteti. Med šolskim letom je tudi mentorica za logiko in razvedrilno matematiko na OŠ. Raziskovalno se ukvarja z izobraževanjem in didaktiko računalništva ter računalniškega razmišljanja.



Klavdija Kutnar

Klavdija Kutnar je diplomirala na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani in leta 2008 kot prva doktorandka na UP FAMNIT doktorirala pri prof. Marušiču. Že med študijem je svoje rezultate predstavila na številnih mednarodnih konferencah, za svoje izjemno raziskovalno delo in prispevek k uveljavitvi univerze pa je v letu 2007 prejela tudi nagrado Srečka Kosovela za študente Univerze na Primorskem. V zimskem semestru 2008 je kot predavate­ljica gostovala na Ohio State University (ZDA), leta 2010 pa je prejela nagrado za znanstveno odličnost Univerze na Primorskem. Zaposlena je kot docentka za matematiko na UP FAMNIT in kot znanstvena sodelavka na Inštitutu Andreja Marušiča. Marca 2012 je bila izvoljena v dekanjo UP FAMNIT.



Bojan Kuzma

Bojan Kuzma je doktoriral na Univerzi v Ljubljani leta 2003 in predava na UP FAMNIT. Kot raziskovalec na Inštitutu za matematiko, fiziko in mehaniko v Ljubljani se ukvarja z linearno algebro, funkcionalno analizo in teorijo ohranjevalcev.





Aleksander Malnič

Aleksander Malnič je doktoriral iz matematike leta 1996 na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani. Predno se je podal v akademske vode, je bil zaposlen kot sistemski inženir pri Intertrade IBM ter v Iskri Delti. Trenutno je zaposlen kot izredni profesor za matematiko na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je od leta 2008 tudi predstojnik Oddelka za matematiko in računalništvo. Študentom predava različne predmete s področja algebre in diskretne matematike, raziskovalno pa se ukvarja s topološko in algebraično teorijo grafov. Je avtor vrste odmevnih člankov v zvezi s simetrijskimi lastnostmi krovnih grafov.



Dragan Marušič

Dragan Marušič je doktoriral leta 1981 na univerzi v Readingu (VB), poučeval na univerzah Minnesota in California (ZDA) ter na Univerzi v Ljubljani, od leta 2004 dalje pa tudi na Univerzi na Primorskem. Je avtor številnih znanstvenih člankov, vodja vrste mednarodnih projektov, prejemnik Zoisove nagrade za znanstveno raziskovalno delo (2002) in priznanja MO Koper za življenjsko delo na področju družbenih, znanstvenih in pedagoških dejavnosti (2011). Novembra 2011 je bil izvoljen v rektorja Univerze na Primorskem.





Štefko Miklavič

Štefko Miklavič je leta 2002 magistriral, leta 2004 pa doktoriral na Fakulteti za matematiko in fiziko v Ljubljani. Raziskovalno se ukvarja predvsem s teorijo grafov in algebraično kombinatoriko. Kot asistent in predavatelj je sodeloval s Politehniko Nova Gorica ter Pedagoško fakulteto Koper. V letu 2007 je kot Fulbrightov štipendist šest mesecev raziskovalno delal na University of Wisconsin (ZDA). V letih 2000 do 2004 je bil asistent, od 2005 do 2010 docent, od junija 2010 je izredni profesor na Univerzi na Primorskem. V letih 2010-2011 je bil direktor UP Inštituta Andrej Marušič. Novembra 2011 je bil imenovan za prorektorja za znanstveno-raziskovalno in razvojno delo Univerze na Primorskem.



Rado Pezdir

Rado Pezdir je magistriral iz ekonomskih znanosti na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Področja njegovega raziskovanja obsegajo ekonomsko filozofijo, zdravstveno ekonomiko, ekonomiko tranzicije in matematično ekonomijo. Sodeloval je pri večjem številu ciljnih in temeljnih raziskovalnih programov ter svetovalnih projektih za gospodarstvo. Poleg objav v znanstvenih revijah je izdal tudi knjigo o tranziciji v Sloveniji, redno pa piše tudi kolumne za poslovni časnik Finance.






Aljaž Ule

Aljaž Ule je po srednji šoli v Ljubljani zaključil študij uporabne matematike na Univerzi v Ljubljani ter magistrski študij na Univerzi Twente na Nizozemskem. Doktoriral je leta 2005 na Fakulteti za Ekonomijo in Ekonometrijo Univerze v Amsterdamu, kjer je sedaj zaposlen kot docent in raziskovalec. Za raziskovalno delo je prejel najvišjo pohvalo Univerze v Amsterdamu. Kot gostujoči raziskovalec je deloval na univerzah New York University, Caltech in Universita Autonoma de Barcelona. Objavil je več znanstvenih člankov, med drugim tudi v vrhunski znanstveni reviji Science, pri založbi Springer pa je izdal samostojno znanstveno monografijo. Od leta 2007 sodeluje z Univerzo na Primorskem, kjer na fakulteti FAMNIT predava teorijo iger ter mikroekonomijo.